5 دلیل برای اهمیت مدیریت دسترسی ممتاز (PAM) برای سازمان شما

5 دلیل برای اهمیت مدیریت دسترسی ممتاز (PAM) برای سازمان شما

آسیب‌پذیری‌های امنیتی در دنیای امروز محدود به فضاهای فیزیکی نیستند. با پذیرش فناوری‌های مترقی در دنیای کسب و کار، اکوسیستم دیجیتالی کنونی با چالش‌های زیادی در بحث امنیت سایبری روبرو است. علاوه بر ایجاد این چالش‌ها، انگیزه و ابزارهای هکرها هم تغییر کرده است و نسبت به 10 یا 20 سال اخیر کسب و کارها را بیشتر تهدید می‌کند.

دنیا به شدت پیچیده شده است و واضح است که سازمان‌ها باید امنیت سایبری خود را نسبت به بسیاری از جنبه‌های دیگر در اولویت قرار دهند تا از وقوع ضرر اجتناب کنند. پیاده‌سازی یک راهبرد امنیت سایبری قوی و کلی می‌تواند یک مزیت رقابتی را هم برای سازمان در فضای بازار ایجاد کند.

واقعیت این است که سازمان شما باید نسبت به آسیب‌پذیری‌های سایبری احتمالی آگاهی و آمادگی داشته باشد. اگر سرعت بروزرسانی امنیتی با پذیرش فناوری‌های جدید همخوانی نداشته باشد، ممکن است با مشکل جدی روبرو شوید.

فناوری ابری از همیشه رایج‌تر شده است. در نتیجه، معیارهای امنیتی خارجی امروزه از مد افتاده‌اند زیرا به راحتی دور زده می‌شوند و امنیت زیرساخت‌های تجاری مورد هدف خرابکاری قرار می‌گیرد. علاوه بر این، زنجیره‌های تامین پیچیده‌تر می‌شوند و نقاط ورودی احتمالی هکرها افزایش می‌یابند. ماهیت و انگیزه هکرها هم خود یک معمای پیچیده است. در گذشته، هکرها باید کدهایی را می‌نوشتند ولی امروزه این کدها به راحتی در اینترنت وجود دارند. هرچه ساختار شما کاربرپسندتر باشد، سوء‌استفاده دیجیتالی ضعیف‌تر است.

انگیزه اغلب هکرها پول است و داده‌ها هم ارزش زیادی دارند. در بخش فناوری اطلاعات غیرقابل پیشبینی و حیاتی نیاز مداومی به استقرار معیارهای محافظتی برای برآوردن الزامات امنیت سایبری وجود دارد.

PAM به عنوان یک راهکار – PAM چیست؟

بزرگترین تهدیدات امنیت سایبری از طرف هکرهایی است که دسترسی آاسانی به سیستم‌های تجاری دارند و داده‌های امنیتی را با نصب بدافزار یا ایجاد تغییرات شدید در پیکربندی سیستم به سرقت می‌برند. شخصی که دسترسی ممتازی به سیستم شما دارد می‌تواند تنظیمات امنیتی را بدون اینکه شناسایی شود بازنویسی کند و تغییر دهد. در برخورد با دسترسی ممتاز بسیار ضروری است که جلوتر بمانید. اینجا همان جایی است که PAM وارد می‌شود. یک راهکار PAM توان کنترل و نظارت بر حساب‌های ممتازی را فراهم می‌کند که سیستم‌های تجاری و داده‌های تجاری را در معرض خطر قرار می‌دهند.

مدیریت دسترسی ممتاز ابزارها و فناوری را با هم ترکیب می‌کند و اطلاعات حیاتی کسب و کار شما را ایمن می‌سازد. علاوه بر این، این راهکار می‌تواند راهبردهای دسترسی ممتاز را برای کاربران ممتاز تقویت می‌کند.

مدیران PAM می‌توانند هر گام برداشته‌شده توسط کاربران ممتاز را با استفاده از این راهکار ردیابی کنند. علاوه بر این، راهکار PAM یک برنامه امنیت سایبری موثر را با ابزارهایی ارائه می‌دهد تا حقوق دسترسی ممتاز را اختصاص دهد یا فراخوانی کند. این کاربران می‌توانند تنظیمات را در هر سیستم حساسی که با تجهیزات دفاع امنیتی مجهز شده است تغییر دهند یا راه‌اندازی کنند. علاوه بر این، PAM سوابق حسابرسی به‌روز و دقیقی را ارائه می‌دهد، راهبردهای امنیتی ضروری را پیاده‌سازی می‌کند و مجوزهای دسترسی ممتاز را به صورت موثر اجرا می‌کند.

اهمیت امنیت داده‌ها به طور کامل به آمادگی سازمان‌ها در حوزه‌های مدیریت کنترل دسترسی، نظارت کاربری، مدیریت قدرتمند گذرواژه‌ها، و غیره بستگی دارد. پیاده‌سازی راهکارهای PAM در کلاس سازمانی می‌تواند به شما کمک کند.

 

5 دلیل اصلی برای سرمایه‌گذاری در PAM

در دنیای که بیش از 80 درصد درز داده‌های در آن شامل سرقت داده‌های حساس و اختیارات ممتاز است، سرمایه‌گذاری در یک راهکار PM باید یکی از مهم‌ترین راهبردهای امنیتی باشد.

پیاده‌سازی PAM در راهبرد مدیریت کسب و کار شما می‌تواند مزایای جامعی را در بر داشته باشد. 5 دلیل مهم برای سرمایه‌گذاری در یک راهکار PAM ارائه می‌شوند که می‌توانند یک گزینه امنیتی عالی برای دارایی‌های کسب و کار شما باشند.

  • کاهش تهدیدات علیه MAPs و MSSPs

اهداف اصلی هکرها هستند زیرا دسترسی به داده‌ها و تجهیزات چندین شرکت را ارائه می‌دهند. بنابراین، این MSPs و MSSPs باید هر چه سریع‌تر در یک راهکار PAM سرمایه‌گذاری کنند.

شرکت‌های بزرگ و متوسط منابع لازم برای مدیریت الزامات ابری و امنیتی خود را در اختیار ندارند. برون‌سپاری این مسئولیت‌های امنیت سایبری به MSPs به شما اجازه می‌دهد تا روی اهداف اصلی تجارت خود سرمایه‌گذاری کنید. سرمایه‌گذاری در نرم‌افزار PAM می‌تواند به ایمن‌سازی نقاط انتهای کارخواهان و محافظت از گذروازه‌ها کمک کند. علاوه بر این، ARCON|PAM بهترین ویژگی‌های کنترلی را ارائه می‌دهد و راندمان را برآورده می‌کند.

حوادث امنیت سایبری به ایجاد استهلاک قابل‌توجه در اتاق هیئت رییسه معروف هستند و نیاز به کنترل‌های امنیتی شفاف و قوی را افزایش می‌دهند. یک نسخه غیرمستهلک از امنیت سایبری در محافظت از دسترسی بازدیدکنندگان مجاز مفید است و به طور پیوسته روی این فعالیت‌ها نظارت دارد. کسب و کارها می‌توانند با کمک یک راهکار PAM جامع روی اصل حداقل امتیاز کار کنند و به کاربران اجازه دهند تا تنها به داده‌های موردنیازشان دسترسی داشته باشند. برای یک محیط کار ترکیبی در عصر پسا‌پاندمی، راهکاری شفاف و غیرمستهلک مانند آنچه ARCON|PAM ارائه می‌دهد ضرورت دارد.

  • امنیت و اتوماسیون

با تحول دنیای فناوری اطلاعات، محیط‌های چندبستری و اتوماسیون فرآیند رباتیک رشد کرده‌اند. راهکار PAM نسل بعد آرکون طراحی شده است تا کل فرآیند و راهبردهای مدیریت دسترسی مجاز را در نظر داشته باشد. این راهکار طراحی شده است تا آماده عملیات و خودکارسازی باشد. علاوه بر این، این راهکار PAM نسل آینده فرآیندهای کاری ادمین‌ها را در نظر می‌گیرد، بیشترین شفافیت را ایجاد می‌کند و استهلاک را از بین می‌برد و امکان تبدیل و مقیاس‌دهی کسب و کار شما را فراهم می‌کند.

  • فرصت‌های جدید برای کسب درآمد

راهکارهای PAM علاوه بر افزایش امنیت افق‌های تجاری را هم توسعه می‌دهند. کسب و کارها با کمک راهکارهای PAM می‌توانند به راحتی در محیط‌های ترکیبی کار کنند. راهکارهای ARCON|PAM با سیستم‌های کسب و کار رشد می‌کنند و آن‌ها را در هر مرحله متحول می‌کنند و به محیط کسب و کار اجازه می‌دهند تا متعاقبا تکامل یابد. شرکت شما با دسترسی ممتاز می‌تواند پیشنهادات موجود خود را توسعه دهد و درآمد خود را افزایش دهد.

  • سادگی استقرار

راهکارهای امروزی برای مدیریت دسترسی ممتاز برخلاف نسل اول راهکارهای PAM خواهان کمترین تغییرات در محیط کسب و کار شما، فرآیندهای آن و سیستم‌های آن هستند و فرآیند استقرار کلی را ساده می‌کنند.

ARCON|PAM با رشد موجودیت راهکارهای نسل بعد به خوبی در سیستم و برنامه‌های جاری شما ادغام می‌شود. علاوه بر این، سادگی استقرار به کسب و کار شما کمک می‌کند تا ارزش فوری را از راهکار و بدون ایجاد تغییرات زیاد در فضای کاری جاری خود به دست آورید.

ARCON|PAM برای پرداختن به چالش‌های ایجادشونده در استفاده از دسترسی‌های ممتاز ساخته شده است و امنیت فناوری اطلاعات را با کنترل گرانولی تامین می‌کند و اصول حداقل امتیاز را در کسب و کار شما تقویت می‌کند. آرکون که شرکت معتمد بیش از 1000 برند جهانی است، راهکارهای صنعتی را برای تضمین مقیاس‌‌پذیری کسب و کار و امنیت ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید در یک راهکار PAM سرمایه‌گذاری کنید، بهترین راهکار امنیتی ممکن را از متخصصین بپرسید!

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.