لیست 5 عدد از بهترین هوش مصنوعی های کدنویس در سال 2023

لیست 5 عدد از بهترین هوش مصنوعی های کدنویس در سال 2023

هوش مصنوعی یک فناوری موفق بوده است. از زمان ایجاد، هوش مصنوعی به روش‌های مختلفی برای راحت‌تر کردن زندگی استفاده شده است. هوش مصنوعی مولد از مدل‌های پردازش زبان و ربات‌های گفتگو گرفته تا تشخیص چهره و موارد دیگر استفاده می‌شود، هوش مصنوعی بازی را تغییر داده است. با این حال، برای توسعه دهندگان نرم افزار، انقلاب هوش مصنوعی ابزار جدیدی برای نوشتن کد به آنها داده است. ما چگونگی توسعه هوش مصنوعی و برخی از تولیدکنندگان کد هوش مصنوعی را که امروزه می توانید از آنها استفاده کنید، بررسی می کنیم. مقاله را بخوانید و به ما بگویید که کدام یک بهترین تولید کننده کد ai است که انتخاب می کنید.

سفر توسعه هوش مصنوعی

در سال 1935، کار نظری آلن تورینگ باعث تولد هوش مصنوعی شد که امروزه می بینیم. از آن زمان، برخی از باهوش ترین ذهن ها پیشرفت های هوش مصنوعی را توسعه داده و الهام گرفته اند. با پیشرفت فناوری، استفاده از هوش مصنوعی نیز افزایش یافت.

هوش مصنوعی مولد مدرن تقریباً در همه گوشی‌های هوشمند، برنامه‌ها و دستگاه‌های موجود استفاده می‌شود. این روزها می‌توان از الگوریتم‌های پیچیده برای دیکته کردن همه چیز استفاده کرد – از فیدهای اینستاگرام گرفته تا صفحه جستجوی Google شما.

این کار با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین و فرآیندهای یادگیری عمیق انجام می شود.

اکتشافات و اختراعات در علم همیشه برای استفاده نهایی آنها مورد بحث است. چه اختراع پاورلوم در صنعت نساجی، چه انرژی هسته ای اتمی و استفاده از آن، چه هوش مصنوعی. استفاده از اختراعات علمی همیشه موافقان و مخالفانی دارد. در حالی که استفاده از هوش مصنوعی انتقاداتی را در مورد اینکه چگونه می توان از آن برای تقلید از آثار آکادمیک یا هنری استفاده کرد، ایجاد کرده است، در نهایت به معنای یک ابزار بهبود است. در مورد AI Code Generator هم همینطور است. اکنون تعدادی کد مولد هوش مصنوعی در دسترس است و نوعی انتقاد را نیز به همراه دارد. با این حال، آنها فقط ابزار بهبود هستند، که شما را کارآمدتر می کند.

هوش مصنوعی کدنویس

کد – یا کد منبع – اساساً مترجمی است که ما برای برقراری ارتباط با دستگاه ها از آن استفاده می کنیم. نوشتن کد به ما کمک می‌کند تا یک دستگاه یا نرم‌افزار را برای انجام وظایف خاص برنامه‌نویسی یا دستور دهیم.

کد را می توان با استفاده از زبان های مختلف کامپیوتری بر اساس نتیجه مورد نیاز نوشت. برخی از این موارد عبارتند از Python، JavaScript، HTML، Swift یا C. تولید کد می تواند برای بسیاری از برنامه نویسان یک کار خسته کننده و پیچیده باشد. تولیدکنندگان کد هوش مصنوعی می توانند به کاهش این بار کمک کنند.

یکی از نگرانی های اصلی که اغلب در بحث هوش مصنوعی مطرح می شود این است که ممکن است روزی جایگزین انسان شود. با این حال، این ابزارهای هوش مصنوعی به منظور کمک به توسعه دهندگان و برنامه نویسان در وظایف کدنویسی خود هستند.

یک مولد کد هوش مصنوعی، کد، دستور زبان و الگوهای فعلی را ارزیابی می کند تا ایده هایی تولید کند که توسعه را سرعت می بخشد. این مولدها از مدل‌های یادگیری ماشینی استفاده می‌کنند که می‌توانند پیشنهادات مبتنی بر زمینه را برای کد ارائه دهند.

بهترین تولیدکنندگان کد هوش مصنوعی امروز

سال 2023 سال خوبی برای ابزارهای هوش مصنوعی بوده است و ما 5 مورد از بهترین تولیدکنندگان کد هوش مصنوعی موجود را گردآوری کرده ایم. این پروژه های منبع باز برای شرکت هایی که شروع به توسعه وب یا ایجاد برنامه می کنند ایده آل هستند.

ChatGPT 4

انتشار ChatGPT در نوامبر سال 2022 جهان را طوفانی کرد. مدل پردازش زبان بزرگ OpenAI می‌تواند به‌طور یکپارچه مقاله بسازد، موسیقی بسازد و خیلی چیزهای دیگر در عرض چند ثانیه – از جمله نوشتن کد. ChatGPT را می توان به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان کد هوش مصنوعی استفاده کرد.

می توان از مدل هوش مصنوعی مولد خواسته شد تا در صورت نیاز کد بنویسد و می تواند به طور دقیق به سوالات پاسخ دهد، اشکالات را برطرف کند و پیشنهاداتی ارائه دهد. تانیا تسویی، محقق نیز نحوه استفاده از ChatGPT را برای نوشتن کد پایتون برای علم داده های جغرافیایی به اشتراک گذاشت.

برای اضافه کردن، کاربران می‌توانند در اکثر موارد از این کد AI به صورت رایگان استفاده کنند.

ویژگی های کلیدی:

همه کاره برای کل نیازهای شرکت شما.
زمینه را از طریق سؤالات بعدی فراهم می کند.
گزینه هایی برای رفع اشکالات و تصحیح خطاهای کدنویسی ارائه می دهد.

تابنین

این دستیار کدنویسی هوش مصنوعی توسط Codot ساخته شده است. Tabnine یک ابزار تکمیل کد است که از پیشنهادات کد بی‌درنگ و هوشمند برای ساده‌سازی فرآیند کدگذاری استفاده می‌کند.

ویژگی های کلیدی:

پشتیبانی از C، C++، C#، Go، Java، Javascript، Kotlin.
از مدل‌های یادگیری ماشینی مبتنی بر ترانسفورماتور در مقیاس بزرگ برای تولید تکمیل‌های کد طولانی‌تر و دقیق‌تر استفاده می‌کند.
بهره وری را افزایش می دهد، زمان صرف شده برای کدنویسی را کاهش می دهد و کیفیت کد را بهبود می بخشد.
پوشاندن کد برای شناسایی و پیشنهاد رفع خطاهای احتمالی.

Seek

Seek برای کارهای مختلف برنامه نویسی قطعه کد ایجاد می کند. این ابزار تولید کد هوش مصنوعی به نوشتن کد برای عملیات هایی مانند پردازش داده ها و دستکاری فایل کمک می کند.

ویژگی های کلیدی:

با محیط های برنامه نویسی معروف مانند GitHub و Visual Studio Code ادغام می شود.
تولید کد دقیق و موثر برای انواع زبان ها و فریم ورک ها.
الگوهای کد از پیش تعریف شده را برای توسعه سریعتر و کارآمدتر کد ارائه می دهد.
یاد می گیرد و با توجه به نیازهای کدنویسی کاربر تنظیم می کند.
یک جایگزین ساده تر که کاربر پسند است.

AskCodi

این یک دستیار کدنویسی هوش مصنوعی است که دستور کد یا پیشنهاداتی را برای زبان طبیعی ارائه می دهد. ابزار AskCodi که توسط OpenAI Codex پشتیبانی می‌شود، می‌تواند کد تولید کند، به سوالات برنامه‌نویسی پاسخ دهد و پیشنهادات کد مفیدی را ارائه دهد.

ویژگی های کلیدی:

خطوط کد را از اعلان های ساده ایجاد می کند تا فرآیند کدنویسی را ساده کند – و آن را برای آماتورها ایده آل می کند.
به تولید کوئری SQL و ایجاد DocStrings کمک می کند.
پاسخ های ساده ای را ارائه می دهد.
پیشنهادات کد را برای بهبود کارایی ارائه می دهد.

Debuild

ابزار تولید کد Debuild AI قطعه‌های کد و قالب‌هایی را برای ساده‌سازی توسعه برنامه‌ها ارائه می‌کند.

ویژگی های کلیدی:

پلت فرم ساده و کم کد برای مبتدیان.
رابط کاربر گرافیکی.
کارایی را بهبود می بخشد و توسعه برنامه را ساده می کند.
به طور خودکار کد SQL و اجزای React را تولید می کند.
در حالی که استفاده از هوش مصنوعی در تولید کد مزیت های خود را دارد، اما می تواند با خطراتی نیز همراه باشد.

خطرات امنیت سایبری هوش مصنوعی کد نویس

تهدیدات سایبری با پیشرفت های فناوری به یک نگرانی فزاینده تبدیل شده است. متأسفانه، همان ابزارهایی که برای پیشبرد ما ایجاد می شوند، می توانند برای آسیب رساندن به ما نیز استفاده شوند. این دستیاران هوش مصنوعی تفاوتی ندارند.

جدا از اعتراض نویسندگان و هنرمندان، هوش مصنوعی همچنین می تواند در هنگام تولید کد یک تهدید باشد. راه های مختلفی وجود دارد که هوش مصنوعی مولد می تواند یک تهدید باشد.

برخی از خطرات امنیتی مرتبط با استفاده از ChatGPT OpenAI عبارتند از:

  • ایمیل های فیشینگ
  • سرقت اطلاعات
  • بد افزار
  • حملات بات نت

ChatGPT پیش از این پس از انتشار، زمانی که ربات چت بلافاصله وظیفه نوشتن بدافزار را بر عهده گرفت، سرفصل خبرها شد. همان ویژگی‌های دسترسی، سادگی و اتوماسیونی که مورد تشویق قرار گرفتند، ناگهان برای نوشتن بدافزار ایده‌آل شدند.

توانایی ChatGPT برای نوشتن بدافزار باعث نگرانی فوری در مورد آینده فناوری های مولد هوش مصنوعی شد.

براد هونگ، مدیر موفقیت مشتری در Horizon3ai، افکار خود را با SecurityIntelligence در میان گذاشت. او اظهار داشت که «فناوری‌های هوش مصنوعی مولد برای سازمان‌ها خطرناک‌تر هستند، زیرا توانایی آن‌ها در تسریع حلقه‌هایی که مهاجم باید برای یافتن کد مناسبی که به راحتی کار می‌کند، طی کند.»

در حالی که می توان از هوش مصنوعی مولد برای آسان کردن زندگی استفاده کرد، می تواند مجرمان سایبری را نیز فعال کند. برای اینکه شرکت‌ها از ایمنی خود در برابر هکرهایی که از این ابزارها استفاده می‌کنند اطمینان حاصل کنند، سرمایه‌گذاری در اقدامات امنیت سایبری برتر بسیار مهم است.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.