یکپارچگی داده، کارایی فناوری اطلاعات و انطباق با یکدیگر

یکپارچگی داده، کارایی فناوری اطلاعات و انطباق با یکدیگر

تغییرات زیرساختی در محیط فناوری اطلاعات سازمانی اجتناب ناپذیر است. افزودن ها و تغییرات مستمر کاربران، دستگاه ها و سرورهای جدید، امنیت فناوری اطلاعات سازمان ها را به خطر می اندازد. چالش‌های مدیران فناوری اطلاعات حول نظارت مستمر فعالیت‌های کاربران نهایی، شناسایی فعالیت‌های غیرعادی در شبکه است. و ممیزی و انطباق مکرر. حتی یک پیکربندی اشتباه در هر دستگاهی در شبکه سازمانی اگر به موقع به آن رسیدگی نشود، می تواند بسیار خطرناک باشد.

ظاهراً امنیت نقطه پایانی حوزه ای است که کمتر مورد بحث قرار گرفته است. خودی های مخرب یا حتی کاربران شخص ثالث می توانند دارایی های اطلاعات کسب و کار را با استفاده نادرست از نقاط پایانی مانند حذف یا تغییر فایل ها در سیستم ها به خطر بیاندازند. و این تغییرات غیرمجاز روی فایل ها می تواند در هر زمان و به هر وسیله ای اتفاق بیفتد.

عدم شناسایی تغییرات ایجاد شده نه تنها از منظر انطباق با مقررات، بلکه از منظر امنیتی نیز می تواند فاجعه بار باشد. از این رو، مدیران فناوری اطلاعات به راه حلی نیاز دارند که همه چیز را زیر یک سقف ارائه دهد.

در این زمینه، نظارت بر یکپارچگی فایل (FIM)، به یک جزء حیاتی از امنیت نقطه پایانی تبدیل شده است.

نظارت بر یکپارچگی فایل (FIM) برای انطباق با استانداردهای فناوری اطلاعات ضروری است
FIM همچنین برای اطمینان از اثربخشی عملیاتی فناوری اطلاعات مهم است زیرا بدون این ابزار سازمان ها می توانند با چالش های عملیاتی روبرو شوند
تعداد زیادی از تغییرات تایید شده و تایید نشده در فایل ها می تواند باعث سردرگمی، خطرات و سهل انگاری فناوری اطلاعات شود.
با این حال، می توان استدلال کرد که یک راه حل امنیتی مستقل FIM به ندرت به دستیابی به سطح امنیتی مطلوب و استانداردهای انطباق کمک می کند. اگر یکپارچگی داده ها باید به طور موثر مدیریت شود، ویژگی های امنیتی FIM باید با پلتفرم های امنیتی نقطه پایانی برای ارزیابی ریسک بهتر ادغام شوند. به این ترتیب، تیم های امنیتی و مدیریت ریسک می توانند امنیت جامع را در اطراف نقاط پایانی مدیریت کنند.

خوشبختانه، جستجوی تیم‌های امنیت فناوری اطلاعات سازمانی با راه‌حل مدیریت امتیاز پایانی (EPM) ARCON متوقف می‌شود. این راه حل اکنون با یک ویژگی داخلی نظارت بر یکپارچگی فایل (FIM) ارائه می شود. این افزودنی این راه حل را به یک بسته امنیتی کامل نقطه پایانی تبدیل کرده است. به چالش های زیر می پردازد:

  • عدم ردیابی تغییرات غیرمجاز فایل در دستگاه های کاربر در زمان واقعی
  • بدون ردیابی از تاریخچه فایل، و در صورت لزوم بازگشت مجدد
  • فقدان ناکارآمدی عملیاتی فناوری اطلاعات
  • عدم رعایت استانداردهای فناوری اطلاعات

چرا مانیتورینگ یکپارچگی فایل یک مزیت اضافی است؟

زیرساخت فناوری اطلاعات دائما در حال تغییر و پیچیده است. نظارت بر یکپارچگی فایل به طور مداوم تغییرات یا انتقال‌هایی را که در شبکه سازمانی اتفاق می‌افتد، به ویژه برای سرورهای فایل حیاتی، دستگاه‌ها، برنامه‌های کاربردی مهم یا سایر سیستم‌های IT ارزیابی می‌کند.

FIM ابزاری است که تغییر را پیدا کرده و آن را با تجزیه و تحلیل بیشتر ثبت می کند تا مشخص کند آیا فعالیت مجاز است یا خیر. نه تنها این، انقلابی ترین و قابل توجه ترین ویژگی FIM این است که می تواند با تبدیل سیستم یا برنامه به پیکربندی خط پایه قبلی، عمل را معکوس کند. در نتیجه، مدیران فناوری اطلاعات این فرصت را دارند که هر اقدامی را که ماهیت مشکوک دارد اصلاح کنند. این ابزار یک هشدار برای کل تغییر به عنوان یک هشدار رسمی به تیم امنیت فناوری اطلاعات می دهد.

ابزار نظارت بر یکپارچگی فایل (FIM) در ARCON | EPM هرگونه تغییر/انتقال غیرمجاز فایل را در دستگاه‌های کاربر نهایی بررسی می‌کند و تشخیص می‌دهد که آیا «تغییر» غیرمجاز است یا خیر. در صورت لزوم، کل عمل برگشت داده می شود. به طور غیرمستقیم، با نشان دادن هشداری مبنی بر انجام برخی اقدامات مخرب/غیر منتظره، به عنوان یک ابزار پیش بینی تهدید عمل می کند. اگر هر سازمانی از فعالیت‌ها بی‌اطلاع باشد، می‌تواند از تهدیدات احتمالی زیرساخت فناوری اطلاعات بی‌اطلاع بماند.

با این کار، تا حد زیادی به سازمان‌ها کمک می‌کند تا از معیارهای استاندارد امنیت فناوری اطلاعات پیروی کنند. از آنجایی که یکپارچگی فایل ها را تضمین می کند، به پیروی از دستوراتی مانند PCI-DSS، SOX، ISO 27001 و غیره کمک می کند.

نتیجه گیری

پیاده سازی ابزار نظارت بر یکپارچه سازی فایل برای حفظ تعادل بین اثربخشی عملیاتی فناوری اطلاعات، انطباق، و یکپارچگی داده ها بسیار مهم است. اگر به طور نامناسب مستقر شود، می تواند در عملیات IT اصطکاک ایجاد کند. ARCON | Endpoint Privilege Management (EPM) عملکرد یکپارچه FIM را ارائه می دهد که به ایجاد چارچوب های امنیتی نقطه پایانی قوی کمک می کند و به مطابقت با استانداردهای IT کمک می کند.

ترجمه:
پیشگامان تجارت امن ایرانیان

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.