چرا نیاز فوری به دسترسی از راه دور ایمن وجود دارد؟

چرا نیاز فوری به دسترسی از راه دور ایمن وجود دارد؟

Covid-19 به یک بیماری همه گیر تبدیل شده است. با گذشت زمان ، مشاغل با فشار عملیاتی، اداری و مالی فزاینده ای روبرو هستند. برنامه های تجاری به دلیل اختلالات در زنجیره تامین و غیبت کارگران در معرض خطر است زیرا ویروس کرونا دولتها، مشاغل و افراد را مجبور به منزوی کردن خود و حفظ فاصله اجتماعی می کند. در این مقطع حساس، شرکتها در سراسر جهان مجبور شده اند از نیروی کار خود بخواهند تا آنها در قرنطینه بمانند و از راه دور کار کنند.

با این حال، اگر شرکت ها مراقب آنچه نیروی کار از راه دور با اطلاعات/داده های محرمانه انجام می دهند، نباشند، احتمال وقوع جرایم جدی IT مانند نقض داده ها، سوء استفاده از اعتبارنامه می تواند مورد توجه قرار نگیرد. بنابراین، اگر سازمان شما مجبور باشد فرهنگ کار از خانه را به طور موثر و بی خطر اجرا کند، یادگیری و پیش بینی الگوهای رفتار مخاطره آمیز کاربر وظیفه اصلی است.

اجازه ندهید برنامه های تداوم شغل شرکت شما مختل شود

دستورالعمل های کار از خانه (WFH) در پس زمینه همه گیری

قرنطینه جهانی در نتیجه شیوع ویروس کرونا میلیون ها کارمند را مجبور به کار در خانه کرده است. برای یک شرکت متوسط، صدها یا هزاران کاربر از راه دور به سیستم ها دسترسی پیدا می کنند. به نظر خوشایند می آید. WFH تداوم تجارت را تضمین می کند در حالی که کارمندان مجبور نیستند سریع به دفاتر بیایند، می توانند با لباس های خانه و قهوه مورد علاقه خود در دست کارهایی را که لازم است انجام دهند. با این حال، اگر سیستم هایی که کارمندان با آنها ارتباط برقرار می کنند نظارت نشود، این ابتکار WFH می تواند به یک کابوس تبدیل شود. بله، در واقع، حتی در این شرایط خارق العاده، امنیت IT را نمی توان مسلم دانست. اگر دسترسی به سیستم ها کنترل و نظارت نشود، ویروس کرونا می تواند پیامدهای جدی تری را برای یک سازمان به همراه داشته باشد.

فرهنگ کار در خانه برای افزایش بهره وری در دوره عادی

بسیار قبل از ورود سناریوی WFH به معادله، کارفرمایان از اجرای آن در دوره معمول با توجه به افزایش بهره وری که ممکن است برای یک سازمان به وجود آورد خوشحال بودند. چه شرکت های چند ملیتی، چه شرکت های نوپا و مقیاس پذیر، سازمان ها از هر شکل و اندازه ای به WFH اجازه داده اند تا فرهنگ کار انعطاف پذیری را در مجموعه های مختلف پیاده سازی کند.

با این وجود، در صورت دسترسی به سیستم ها بدون قانون و سیاست های مبتنی بر نقش، هر شخص داخلی مخرب یا عنصری ثالث که به خطر بیفتد، می تواند سازمان شما را ویران کند. این امر باعث ایجاد انگیزه در شرکت های داخلی و اشخاص ثالث می شود که از اعتبارنامه ها و دسترسی ها سوء استفاده غیر مجاز نمایند.

توزیع و تقسیم بندی هویت های دیجیتال

آنچه زیرساخت های فناوری اطلاعات یک شرکت امروزی را تهدید می کند، ماهیت توزیع شده و تقسیم شده هویت های دیجیتال است. وظایف اداری روزمره فناوری اطلاعات از راه دور انجام می شود و اطلاعات محرمانه با استفاده از دسترسی به شبکه خصوصی مجازی (VPN) یا نمونه های منطقه غیرمجاز (DMZ) قابل دسترسی است. در نتیجه، تعداد وظایف ممتاز و هویت های ممتاز در حال ضرب شدن است، بنابراین کاربران ، خدمات و نیروی کار سیار دارای حق امتیاز نیز در حال افزایش هستند. در مرحله دوم، ماشین آلات کنترل نشده و کاربران غیرمجاز با افزایش مهاجرت سازمان ها به سمت کارهای مدیریت شده و cloud، چندین برابر شده اند. چه کسی به اطلاعات محرمانه دسترسی دارد؟ به چه چیزی دسترسی پیدا شده است؟ چرا به آن دسترسی پیدا شده است؟ چه زمانی به آن دسترسی پیدا شد؟ – اگر امنیت فناوری اطلاعات و مدیریت ریسک بخواهد یک اکوسیستم IT پایدار و مطمئن را تضمین کند ، برخی از این سوالات اساسی باید پاسخ داده شود.

ARCON Remote Access: امنیت IT را افزایش داده و از تداوم تجارت اطمینان حاصل کنید

از تمام سناریوهایی که در بالا ذکر شد کاملاً مشهود است که سازمانها برای مدیریت، کنترل، نظارت بر دسترسی از راه دور به مکانیزم امنیتی IT قوی نیاز دارند. با پذیرش جهانی هنجار WFH، تیم مدیریت ریسک فناوری اطلاعات باید در ایجاد “اعتماد” به طور مداوم چابک تر باشند. ARCON در هنگام پیکربندی آزمایش های مختلف برای ایجاد اعتماد به کاربر از راه دور، از توانایی بالایی برخوردار است. مجموعه ای از ویژگی ها مانند MFA ، که شامل احراز هویت تطبیقی، کنترل سطح بندی شده، امتیازات به موقع و ارزیابی مداوم اعتماد با استفاده از امتیازات مبتنی بر ریسک در نمایه رفتار مخاطره آمیز، یک لایه امنیتی اضافی برای محافظت از اطلاعات محرمانه به سازمان ها ارائه می دهد.

 ARCON با استفاده از این ویژگی های قوی دسترسی از راه دور امن را تضمین می کند:

چارچوب حاکمیت واحد:

ARCON مکانیسم کنترل دسترسی یکپارچه قوی را فراهم می کند. این راه حل یک چارچوب سیاست گذاری متمرکز برای تیم امنیتی IT فراهم می کند تا کاربران نهایی را براساس نقش و مسئولیت آنها مجاز و اداره کند. این راه حل دسترسی محدود به قاعده و نقش را به سیستم های هدف ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود كه كاملاً دسترسی براساس “نیاز به دانستن” و “نیاز به كار” انجام می شود. این راه حل تیم فناوری اطلاعات را قادر می سازد امتیازات “به موقع” را بالا ببرد. این ویژگی تضمین امنیت کلیه سیستم های هدف در حالی است که اجرای اصل “حداقل امتیاز” رعایت می شود.

محدودیت کاربر و نظارت در زمان واقعی:

محدودیت و ارتقاء سطح دسترسی برنامه را می توان برای کنترل دسترسی بهتر کاربران نهایی که در مکان های مختلف از راه دور کار می کنند، پیاده سازی کرد. علاوه بر این ، داشبورد برخط می تواند به بررسی رفتارهای غیرعادی کاربران در زمان واقعی کمک کند.

دسترسی SSO برای افزایش امتیازات:

در صورت لزوم، به کاربران نهایی از راه دور می توان حق دسترسی به برنامه های مهم را افزایش داد. این ابزار به کاربران نهایی Single-Sign-On (SSO) دسترسی به جلسات ممتاز را می دهد. در نتیجه، ADMIN ها مجبور نیستند اعتبارات ممتاز را با کاربران نهایی یا کارمندان فناوری اطلاعات به اشتراک بگذارد، بنابراین به رعایت اصل اساسی حداقل امتیازات یا امتیازات به موقع کمک می کند.

اتصال امن بدون VPN:

ARCON برای غلبه بر تقسیم بندی شبکه هویت های دیجیتال، درگاهی امن با رمزگذاری شبکه یا رویکرد دروازه جریان برنامه را ارائه می دهد.

ARCON Knight Analytics:

قابلیت های شناسایی تهدید توسط ARCON Knight Analytics افزایش یافته است. داده های دسترسی توسط این موتور تجزیه و تحلیل می شود تا تهدیدات در حال تکامل، الگوهای پرخطر و پروفایل های رفتار مشکوک از راه دور را شناسایی، پیش بینی و نمایش دهد.

نتیجه

مدل WFH امروزه به طور گسترده ای توسط سازمان های جهانی پذیرفته شده است. اگرچه به طور قابل توجهی بهره وری کارکنان را بهبود می بخشد، اما تهدید دارایی های فناوری اطلاعات در حال گسترش است. اگر سازمان ها نتوانند پروفایل رفتارهای پرخطر را که از راه دور به سیستم ها دسترسی دارند، کنترل کنند، به اطلاعات/داده های محرمانه نزدیک می شوند. ARCON یک تیم امنیتی و مدیریت ریسک با مکانیزم امنیتی قوی برای مدیریت، کنترل و نظارت بر کاربران IT از راه دور فراهم می کند.

منبع: WWW.ARCONNET.COM

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.