چرا اضافه کردن “پایان زندگی” به واژگان امنیت سایبری خود ایده خوبی است؟

چرا اضافه کردن “پایان زندگی” به واژگان امنیت سایبری خود ایده خوبی است؟

به نظر می رسد زندگی با سرعتی شگرف در حال حرکت است. همانطور که فناوری نیز همینطور است. شاید حتی بیشتر از این. به این معنا که جای تعجب نیست که ما گاهی اوقات احساس غرق شدن می‌کنیم و می‌پرسیم که آیا می‌توانیم ادامه دهیم یا خیر. بله، همگام شدن با پیشرفت های جدید فناوری و تهدیدهای همراه با آنها دشوار است. اما واقعیت این است که از آنجایی که فناوری بسیار سریع در حال حرکت است، دقیقاً دلیلی برای ماندن در بالای آخرین دانش و راه حل های امنیت سایبری است.
گفته “جدید همیشه بهتر است” به وضوح همیشه درست نیست، اما وقتی صحبت از ایمن سازی دستگاه های ما می شود، حقیقتی در آن وجود دارد. ما به آنچه می دانیم اعتماد داریم و با توجه به تغییرات سریع فناوری، ممکن است ترجیح دهیم به استفاده از محصولات قدیمی اما قابل اعتماد ادامه دهیم. اما به خصوص در زمینه امنیت دیجیتال باید چند نکته را در نظر گرفت. تهدیدات مخربی وجود دارد که ما در برابر آن به محافظت نیاز داریم که آزمایش و تقویت تکنیک های بهره برداری در برابر محصولات نرم افزاری – به ویژه نسخه های قدیمی تر است.
ارتقاء به نرم‌افزار جدید می‌تواند تصمیم دشواری باشد، به‌ویژه زمانی که یک کسب‌وکار سرمایه‌گذاری هنگفتی روی یک محصول خاص انجام داده است یا بودجه برای اطمینان از تداوم پس از ارتقا، کمیاب است. برخی از کسب و کارها ممکن است اصلاً مایل به به روز رسانی نباشند. با این حال، گاهی اوقات سازنده یا ارائه‌دهنده نرم‌افزار می‌تواند با به پایان رساندن عمر محصولات، این مشکل را برطرف کند. پایان زندگی. این تاریخ همچنین به عنوان غروب محصول شناخته می شود، این تاریخ نتیجه ای است برای حمایت سازنده از یک محصول (یا خدمات) و معمولاً قبل از یک دوره پشتیبانی محدود است. در اصطلاح اولیه، این بدان معنی است که تغییر در راه است.

EOL چیست؟
پایان عمر یک تغییر خط مشی است که برای پلتفرم ها یا محصولات اعمال می شود و عمر مفید آن به پایان رسیده است. این تصمیم توسط سازنده گرفته می شود و معمولاً سال ها پس از تولید نرم افزار یا سخت افزار اتفاق می افتد.

خط‌مشی‌های EOL با هدف کاهش تعداد نسخه‌های قدیمی‌تر محصول که نیازمند توجه و نگهداری مداوم هستند، تکامل می‌یابد. چرا ارائه دهندگان این کار را انجام می دهند؟ برای تمرکز زمان و منابع بر روی محصولات جدیدتر به طوری که آنها توجه لازم را برای محافظت از مشتریان خود در برابر تهدیدات جدید به دست آورند. پیشرفت را نمی توان متوقف کرد، اما به طور مداوم از طریق تهدیدات جدید تلاش می شود تا مسیر ما را به جلو قطع کند. ESET اینجاست تا از پیشرفت محافظت کند، بنابراین به جای مقاومت در برابر این حرکت، باید اطمینان حاصل کنیم که نه تنها از فناوری جدید قدردانی می کنیم، بلکه از تهدیدهای جدید نیز قدردانی می کنیم. هرچه محصول جدیدتر باشد، برای محافظت در محیط تهدید فعلی بهتر سازگار است. این امکان محافظت بهتر را فراهم می کند و تجربه روان تری را برای مشتریان تجاری ما ایجاد می کند.

بسیار مهم است و ما قویاً به کاربران خود توصیه می کنیم که همیشه آخرین نسخه محصولات ESET را اجرا کنند. کاربران همچنین باید اطمینان حاصل کنند که سایر نرم افزارهای مهم، به ویژه سیستم عامل (OS) دستگاه شما به روز بوده و به طور کامل پشتیبانی می شود. وضعیت سیستم عامل شما بسیار مهم است زیرا می تواند پیامدهای زیادی برای عملکردهای اصلی و امنیت نیز داشته باشد. به عنوان مثال، اخیراً تغییراتی در خط مشی پایان عمر پنجره ایجاد شده است.

ترجمه:
پیشگامان تجارت امن ایرانیان

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.