معرفی یک هوش مصنوعی از نوع چت بات برای کارشناسان امنیت سایبری توسط مایکروسافت

معرفی یک هوش مصنوعی از نوع چت بات برای کارشناسان امنیت سایبری توسط مایکروسافت

مایکروسافت
روز سه شنبه یک ربات چت را معرفی کرد که برای کمک به متخصصان امنیت سایبری در درک مسائل مهم و یافتن راه هایی برای رفع آنها طراحی شده است.

پس از اینکه ربات ChatGPT OpenAI پس از اولین حضور خود در نوامبر، تصورات عمومی را به خود جلب کرد، این شرکت مشغول تقویت نرم‌افزار خود با مدل‌های هوش مصنوعی استارتاپ OpenAI است.

همانطور که مایکروسافت در اوایل ماه جاری هنگام صحبت درباره ویژگی‌های جدید در Word و سایر برنامه‌های بهره‌وری، گفت: نرم‌افزار مولد هوش مصنوعی در برخی مواقع ممکن است «به‌طور مفیدی اشتباه» باشد. اما مایکروسافت با این وجود ادامه می دهد، زیرا به دنبال ادامه رشد یک تجارت امنیت سایبری است که در سال 2022 بیش از 20 میلیارد دلار درآمد داشته است.

Microsoft Security Copilot از GPT-4، آخرین مدل زبان بزرگ OpenAI – که مایکروسافت میلیاردها دلار در آن سرمایه‌گذاری کرده است – و یک مدل امنیتی خاص که مایکروسافت با استفاده از داده‌های فعالیت روزانه که جمع‌آوری می‌کند ساخته است. این سیستم همچنین محیط امنیتی یک مشتری خاص را می شناسد، اما از این داده ها برای آموزش مدل ها استفاده نمی شود.

ربات چت می‌تواند اسلایدهای پاورپوینت را با خلاصه‌ای از حوادث امنیتی بسازد، قرار گرفتن در معرض یک آسیب‌پذیری فعال را توصیف کند یا حساب‌های درگیر در یک سوءاستفاده را در پاسخ به یک پیام متنی که شخص تایپ می‌کند، مشخص کند.

کاربر می‌تواند دکمه‌ای را برای تأیید پاسخ در صورت درست بودن آن فشار دهد یا دکمه «خارج از هدف» را برای علامت دادن به اشتباه انتخاب کند. Vasu Jakkal، معاون امنیتی، انطباق، هویت، مدیریت و حریم خصوصی مایکروسافت در مصاحبه ای به CNBC گفت که این نوع ورودی به سرویس کمک می کند تا یاد بگیرد.

مهندسان داخل مایکروسافت از Security Copilot برای انجام کارهای خود استفاده می کنند. Jakkal گفت: “این می تواند 1000 هشدار را پردازش کند و دو رویداد مهم را در چند ثانیه به شما ارائه دهد.” او گفت که این ابزار همچنین قطعه ای از کد مخرب را برای یک تحلیلگر که نمی دانست چگونه این کار را انجام دهد، مهندسی معکوس کرد.

این نوع کمک می تواند برای شرکت هایی که در استخدام کارشناسان با مشکل مواجه می شوند و در نهایت کارمندانی را که در برخی زمینه ها بی تجربه هستند استخدام می کنند، تفاوت ایجاد کند. جاکال گفت: «یک منحنی یادگیری وجود دارد و زمان می برد. و اکنون Security Copilot با مهارت‌های داخلی می‌تواند شما را تقویت کند. بنابراین به شما کمک می‌کند تا کارهای بیشتری را با کمتر انجام دهید.»

مایکروسافت در مورد هزینه‌های Security Copilot زمانی که به طور گسترده‌تر در دسترس قرار گیرد صحبت نمی‌کند.

جاکال گفت که امید این است که بسیاری از کارگران داخل یک شرکت معین از آن استفاده کنند، نه فقط تعداد انگشت شماری از مدیران. این بدان معناست که مایکروسافت با گذشت زمان می‌خواهد این ابزار را قادر به برگزاری بحث در دامنه‌های مختلف کند.

این سرویس با محصولات امنیتی مایکروسافت مانند Sentinel برای ردیابی تهدیدها کار خواهد کرد. Jakkal گفت که مایکروسافت تعیین خواهد کرد که آیا باید پشتیبانی از ابزارهای شخص ثالث مانند Splunk را بر اساس ورودی های کاربران اولیه در چند ماه آینده اضافه کند یا خیر.

فرانک دیکسون، نایب رئیس گروه در بخش امنیت و اعتماد در IDC، محقق صنعت فناوری، گفت: اگر مایکروسافت از مشتریان بخواهد که از Sentinel یا سایر محصولات مایکروسافت استفاده کنند در صورتی که می‌خواهند Security Copilot را روشن کنند، این امر می‌تواند به خوبی بر تصمیمات خرید تأثیر بگذارد.

او گفت: “برای من، من اینطور فکر می کردم که “وای، این ممکن است بزرگترین اعلامیه امنیتی در سال جاری باشد.”

هیچ چیز مانع رقبای امنیتی مایکروسافت مانند Palo Alto Networks نیست
دیکسون گفت، از انتشار ربات‌های چت خود، اما اول از همه بیرون آمدن به این معنی است که مایکروسافت شروع به کار خواهد کرد.

Security Copilot برای مجموعه کوچکی از مشتریان مایکروسافت در یک پیش‌نمایش خصوصی قبل از انتشار گسترده‌تر در تاریخ بعدی در دسترس خواهد بود.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.