نکات ساده برای محافظت از کسب و کار شما در برابر جرایم سایبری

نکات ساده برای محافظت از کسب و کار شما در برابر جرایم سایبری

یکی از بزرگترین تهدیدها برای کسب و کارهای مدرن جرایم سایبری است. با انجام هر معامله تجاری آنلاین، مجرمان سایبری هر روز پیشرفته‌تر می‌شوند و دائماً راه‌های جدیدی برای بهره‌برداری از هرگونه ضعف در امنیت نرم‌افزار پیدا می‌کنند. اما چگونه می توانید از کسب و کار خود در برابر جرایم سایبری محافظت کنید؟

در این مطلب، نکات بسیار ساده و مراحل اساسی را به اشتراک می گذاریم که می توانید برای محافظت از کسب و کار خود به کار بگیرید. این بهترین شیوه های امنیت سایبری برای هر کسب و کاری صرف نظر از اندازه، جغرافیا یا بخش می باشد.

در حالی که هیچ راه مطمئنی برای جلوگیری از حملات سایبری وجود ندارد، اتخاذ این شیوه های خوب امنیت سایبری قطعاً می تواند تأثیر آنها را کاهش دهد. آنها کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که مجرمان سایبری فقط می توانند کمترین آسیب را وارد کنند و عملیات تجاری شما می تواند در امنیت رو به جلو باشد.

نکات برتر امنیت سایبری برای ایمن نگه داشتن تجارت آنلاین

سیستم ها را به روز نگه دارید

یکی از ساده‌ترین و در عین حال مهم‌ترین اقدامات محافظتی که می‌توانید در برابر جرایم سایبری انجام دهید، اطمینان از به روز بودن تمام سیستم‌های شرکت شما است. در حالی که اگر شرکت شما در بخش کوچکتر است، ممکن است چالش برانگیز باشد، اما واقعاً چیزی نیست که آن را نادیده بگیرید. یکی از شناخته شده‌ترین حوادث باج‌افزاری در جهان، حمله WannaCry که به رایانه‌های سراسر جهان حمله کرد، توسط سیستم‌های امنیتی قدیمی تسهیل شده است.
بنابراین ضروری است که هر کاری که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید همه سیستم ها با به روزترین نرم افزار ضد ویروس نصب شده اند و از فناوری فایروال مناسب برخوردار هستند. وقتی صحبت از جرایم سایبری و از دست دادن یا درز اطلاعات مهم می شود، همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

از رمزهای عبور محافظت کنید

در صورت استفاده صحیح، پسوردها راهی ساده و ارزان برای محافظت از دستگاه های شما در برابر استفاده غیرمجاز هستند. با این حال، عوامل متعددی وجود دارد که باید هنگام استفاده از رمزهای عبور برای کاهش خطر جرایم سایبری در نظر داشته باشید.

یک استراتژی موثر، تنظیم رمز عبور برای باز کردن قفل سیستم های شرکت است. این ممکن است به شکل یک پین یا، حتی بهتر، روش‌های احراز هویت با اثر انگشت یا بازگشایی چهره باشد.

همه دستگاه‌های شما باید رمزگذاری داخلی داشته باشند و مهم است که این رمزگذاری تنظیم و پیکربندی شده باشد. همیشه قبل از استفاده از هر دستگاهی، رمز عبور پیش‌فرض سازنده اصلی را تغییر دهید.

همچنین عاقلانه است که به طور مرتب رمزهای عبور خود را به طور دوره ای تغییر دهید، به خصوص اگر کسب و کار شما پرسنل زیادی دارد یا گردش مالی بالایی دارد.

آموزش و محافظت از کارکنان

مهم است که از رفاه کارکنان خود مراقبت کنید. به هر حال، یک کارمند خوشحال به احتمال زیاد به شما وفادار است و کمتر درگیر فعالیت هایی است که امنیت شرکت شما را به خطر می اندازد. هر چیزی که روحیه کارکنان را تقویت کند مطمئناً وفاداری را نیز بهبود می بخشد.

یکی از مؤثرترین راه‌ها برای اطمینان از نیروی کار شاد، ارائه نوعی نرم‌افزار مزایای کارکنان است. این می تواند شامل مزایایی مانند طرح های مختلف پاداش، بسته های بازنشستگی، ترتیبات مراقبت روزانه و موارد دیگر باشد. شما همچنین می توانید با کارمندان خود به گونه ای تعامل داشته باشید که به محافظت از شما و آنها در برابر تهدیدات سایبری کمک کند.

هر گونه تغییر در پلتفرم یا نرم افزار شرکت شما باید به اطلاع کارمندان شما برسد تا از به روزترین محافظت در برابر تهدیدات دیجیتال آگاه شوند. همچنین عاقلانه است که به طور منظم آموزش امنیت سایبری با کیفیت بالا را برای کارکنان خود برگزار کنید که می تواند به آنها کمک کند کلاهبرداری های رایج مانند فیشینگ را تشخیص دهند و بفهمند چگونه از آنها اجتناب کنند.

پشتیبان گیری از تمام اطلاعات

ما نمی توانیم به اندازه کافی تاکید کنیم که چقدر مهم است که از تمام اطلاعات دیجیتال شما نسخه پشتیبان تهیه شود. همه سیستم‌های اصلی شما باید محافظت شوند، اما همچنین باید مطمئن شوید که این حفاظت به منابع داده ثانویه شما نیز گسترش می‌یابد.

داده‌هایی را که برای کسب‌وکارتان مهم‌ترین هستند، تعیین کنید و مطمئن شوید که در دستگاه دیگری ذخیره می‌شوند که با شبکه اصلی شما خارج است و فقط برای شما و شاید تعداد انگشت شماری از همکاران قابل اعتماد قابل دسترسی است.

شایان ذکر است که بدافزار می‌تواند هر دستگاه ذخیره‌سازی متصل را آلوده کند، بنابراین مهم است که هر دستگاه پشتیبان‌گیری که استفاده می‌کنید به طور دائم به دستگاه اصلی شما که نسخه اصلی داده‌های شما را ذخیره می‌کند متصل نباشد. دستگاه پشتیبان شما ممکن است یک USB یا درایو رایانه دیگری باشد. صرف نظر از اینکه چه شکلی دارد، نباید برای کارمندان شما قابل دسترسی باشد و همچنین نباید به مدت طولانی به رایانه اصلی متصل شود.

جمع بندی

تنها تعداد انگشت شماری از حیاتی ترین بهترین شیوه های امنیت سایبری وجود دارد که باید برای کنترل آسیب هایی که هر حمله سایبری می تواند ایجاد کند، اتخاذ کنید. همچنین تقویت انعطاف‌پذیری کلی سایبری خود با برنامه‌های مناسب پاسخگویی به حوادث امنیت سایبری بسیار مهم است. اگر واقعاً عمیقاً روی سلامت سایبری سازمان خود سرمایه گذاری کرده اید، ارزش آن را دارد که یک متخصص امنیت سایبری را برای ارزیابی آمادگی شما برای نقض و کمک به نظم بخشیدن به برنامه ها، فرآیندها و رویه های واکنش به حادثه در نظر بگیرید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.