آیا در برابر حملات سایبری آمادگی کافی ندارید؟ سیسکو می گوید، شما تنها نیستید!

آیا در برابر حملات سایبری آمادگی کافی ندارید؟ سیسکو می گوید، شما تنها نیستید!

بر اساس تحقیقات سیسکو که روز سه شنبه منتشر شد، از هر 5 رهبر امنیتی، چهار نفر از رهبران امنیتی انتظار دارند که یک حادثه امنیت سایبری باعث اختلال در کسب و کار آنها در یکی دو سال آینده شود، اما تنها 15 درصد آنها کاملاً آماده مقابله با خطرات موجود در چشم انداز امروز هستند.
سیسکو وضعیت آمادگی سازمان ها را بر اساس نظرسنجی از 6700 متخصص امنیت سایبری در 27 کشور تعیین کرد و شرکت ها را به چهار گروه مبتدی، سازنده، مترقی و بالغ طبقه بندی کرد. بیش از نیمی از آنها در مراحل مبتدی یا شکل گیری قرار گرفتند.
نزدیک به 3 از هر 5 پاسخ دهندگان گفتند که سازمان آنها در طول سال گذشته یک حادثه امنیت سایبری را تجربه کرده است. در حالی که اکثریت این حوادث، 71 درصد، حداقل 100000 دلار هزینه داشته است، بیش از 40 درصد گفته اند که هزینه حادثه بیش از 500،000 دلار است.

آمادگی امنیت سایبری بسته به اندازه شرکت و صنعت متفاوت است. این گزارش نشان می‌دهد که شرکت‌های متوسط و شرکت‌های بزرگ آماده‌ترین شرکت‌ها هستند و تقریباً از هر 5 نفر، 1 نفر بالغ در نظر گرفته می‌شوند.

از هر 10 سازمان کوچکتر، تنها 1 سازمان بالغ بر اساس شاخص آمادگی امنیت سایبری سیسکو در نظر گرفته شده است. این تحلیل راه‌حل‌ها و استراتژی‌های شرکت‌ها را برای هویت، دستگاه‌ها، شبکه‌ها، حجم کاری برنامه‌ها و داده‌ها سنجید.

در این گزارش آمده است که بخش‌های خرده‌فروشی، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات مالی، که بازیگران تهدیدکننده به طور منظم برای داده‌های شخصی و مالی هدف قرار می‌دهند، بیشترین تعداد سازمان‌های بالغ را به خود اختصاص دادند.

سیسکو در این گزارش گفت که شکاف آمادگی امنیت سایبری نگران کننده است. اما درک فزاینده ای که استراتژی ها، ابزارها و فرآیندها باید برای رویارویی با چالش های امنیتی اصلاح شوند، منعکس کننده فرصتی برای بهبود در هویت، دستگاه ها، شبکه ها، حجم کاری برنامه ها و داده ها است.

به گفته سیسکو، افزایش سرمایه‌گذاری‌ها همچنین باید اعتماد سازمان‌ها را نسبت به توانایی آنها برای انعطاف‌پذیری افزایش دهد. تقریباً 9 نفر از هر 10 پاسخ دهندگان گفتند که سازمان های آنها در نظر دارند بودجه امنیت سایبری را در طول سال آینده بیش از 10 درصد افزایش دهند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.