کارگران سامسونگ با استفاده از ChatGPT یک خطای بزرگ مرتکب شدند!

کارگران سامسونگ با استفاده از ChatGPT یک خطای بزرگ مرتکب شدند!

یادداشت‌های جلسه سامسونگ و کد منبع جدید اکنون پس از فاش شدن در ChatGPT در دسترس هستند!

کارگران سامسونگ در حالی که از ChatGPT برای کمک به انجام وظایف خود استفاده می کنند، ناخواسته اطلاعات فوق محرمانه را فاش کرده اند.

این شرکت به مهندسان بازوی نیمه هادی خود اجازه داد تا از نویسنده هوش مصنوعی برای رفع مشکلات کد منبع خود استفاده کنند. اما در انجام این کار، کارگران داده‌های محرمانه مانند کد منبع یک برنامه جدید، داده‌های یادداشت‌های جلسه داخلی مربوط به سخت‌افزارشان را وارد کردند.

نتیجه این است که در کمتر از یک ماه، سه مورد ثبت شده از افشای اطلاعات حساس کارمندان از طریق ChatGPT وجود دارد. از آنجایی که ChatGPT داده‌های ورودی کاربر را برای آموزش بیشتر حفظ می‌کند، این اسرار تجاری سامسونگ اکنون به طور موثر در دست OpenAI، شرکت پشتیبان خدمات هوش مصنوعی است.

در OpenAI
در پاسخ، Samsung Semiconductor اکنون در حال توسعه هوش مصنوعی داخلی خود برای استفاده داخلی توسط کارمندان است، اما آنها فقط می توانند از پیام هایی استفاده کنند که اندازه آنها به 1024 بایت محدود می شود.

در یکی از موارد ذکر شده، یکی از کارمندان از ChatGPT درخواست کرد تا توالی های تست را برای شناسایی عیوب در تراشه ها بهینه کند، که محرمانه است – با این حال، کارآمد کردن این فرآیند تا حد امکان می تواند باعث صرفه جویی در زمان قابل توجه شرکت های تراشه در تست و تأیید پردازنده ها شود و منجر به کاهش هزینه نیز شود.

در مورد دیگری، یکی از کارمندان از ChatGPT برای تبدیل یادداشت‌های جلسه به ارائه استفاده کرد، محتوایی که واضح است که سامسونگ دوست نداشت اشخاص ثالث خارجی بدانند.

Samsung Electronics در مورد خطرات احتمالی نشت اطلاعات محرمانه در پی این حوادث هشداری به کارکنان خود ارسال کرد و گفت که بازیابی چنین اطلاعاتی غیرممکن است زیرا اکنون در سرورهای متعلق به OpenAI ذخیره شده است. در صنعت نیمه هادی ها، جایی که رقابت شدید است، هر نوع نشت داده می تواند فاجعه ای برای شرکت مورد نظر داشته باشد.

به نظر نمی‌رسد که سامسونگ برای درخواست بازیابی یا حذف داده‌های حساسی که OpenAI در حال حاضر در اختیار دارد، هیچ توسلی ندارد. برخی استدلال کرده اند که همین واقعیت باعث می شود ChatGPT با GDPR اتحادیه اروپا مطابقت نداشته باشد، زیرا این یکی از مستاجران اصلی قانون حاکم بر نحوه جمع آوری و استفاده شرکت ها از داده ها است. همچنین یکی از دلایلی است که ایتالیا اکنون استفاده از ChatGPT را در سراسر کشور ممنوع کرده است.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.