حفاظت از داده های سازمانی با استفاده از پلت فرم NDR

حفاظت از داده های سازمانی با استفاده از پلت فرم NDR

داده ها بخش مهمی از عملکرد شرکت ها هستند و همراه با آن، مدیریت آن نیز همراه است. سازمان ها از طریق تک تک فرآیندهایی که دارند و هر لحظه که در حال فعالیت هستند، داده تولید می کنند. برخی از آن محرمانه است و برخی از آنها به سادگی برای عملیات تجاری اساسی است. بنابراین، از آنجایی که داده‌ها به عنوان یک دارایی شناخته می‌شوند، مهاجمان به دنبال یافتن آسیب‌پذیری‌هایی در شبکه‌های سازمانی هستند که به آنها اجازه می‌دهد این داده‌ها را به‌عنوان وثیقه یا روش‌هایی برای دسترسی بیشتر به منابع بسیار ارزشمند به‌دست آورند. این بدان معنی است که بخشی از مدیریت داده ها از آن محافظت می کند.

تهدیدات برای داده ها جدید نیست و راه حل های فنی زیادی وجود دارد که در طول سال ها به عنوان اقدامات پیشگیرانه برای سازمان ها و افراد برای جلوگیری از آنها ایجاد شده است، با این حال، با گذشت زمان، تشخیص تهدید و حل حمله به طور فزاینده ای دشوار شده است. روش‌هایی که مهاجمان استفاده می‌کنند فراتر از آن چیزی است که بسیاری از اقدامات حفاظت از داده‌ها برای رسیدگی به آن ساخته شده‌اند.

این یعنی چی؟ این بدان معناست که بنگاه ها باید این را بپذیرند و اقدامات لازم را برای تقویت دفاعی خود نیز انجام دهند. هر روز بیش از 500000 نوع جدید بدافزار منتشر می شود. در سال 2021، رکورد 1862 نقض داده رخ داد، با برآورد Statista که میانگین هزینه نقض داده در سطح جهان در حال حاضر 3.86 میلیون دلار است. Cybersecurity Ventures تخمین زد که در سال 2021، هر یازده ثانیه یک حمله باج افزار انجام می شود. این آمار بر اساس شرکت هایی نبود که هیچ گونه تدابیر امنیتی موجود نداشتند، بلکه بر اساس سازمان هایی بود که اقدامات آنها به اندازه کافی پیشرفته نبود. در حالی که یافتن یک راه حل یکسان برای همه ممکن است غیرممکن باشد، راه حل هایی وجود دارند که نزدیک شده اند. فرماندهی سایبری سانگفور یکی از این راه حل هاست.

Sangfor Cyber Command چیست؟

Sangfor Cyber Command یک پلت فرم NDR (تشخیص و پاسخ شبکه) از محصولات Sangfor است که برای شناسایی و پاسخگویی به تهدیدات سایبری که در شبکه های سازمانی وجود دارد یا ممکن است ایجاد شود طراحی شده است. فرماندهی سایبری این کار را از طریق استفاده از هوش مصنوعی (AI)، یادگیری ماشینی، و هوش تهدید جهانی انجام می‌دهد و برای کاهش هرگونه تهدید فعلی و جلوگیری از آلودگی در آینده کار می‌کند.

فرماندهی سایبری چگونه کار می کند؟

تجزیه و تحلیل دقیق ترافیک شبکه توسط NDR با استفاده از تجزیه و تحلیل رفتار مبتنی بر کاربر و نهاد تکمیل می شود تا تمام ناهنجاری های داخلی و خارجی از دست رفته در فایروال ها، نقاط پایانی و سرورهای موجود در شبکه سازمانی را ارزیابی کند. NDR نه تنها ترافیک استاندارد شمال-جنوب، بلکه ترافیک شرق-غرب را نیز کنترل می کند، که امکان تجزیه و تحلیل وسیع تری را نسبت به سایر روش های حفاظتی فراهم می کند.

پس از تکمیل تجزیه و تحلیل و شناسایی تهدیدات، NDR پاسخ را آغاز می کند. تهدیدها با توجه به سطح بحرانی آنها اولویت بندی می شوند و ابتدا جدی ترین آنها کاهش می یابد. برخی از پاسخ ها عبارتند از:

  • مسدود کردن مهاجمان
  • پیشگیری از تهدید بالقوه: این تهدیدها را قبل از تبدیل شدن به حوادث بلادرنگ پیدا می‌کند و منشأ تهدیدها را ردیابی می‌کند.
  • کاهش سریع هر گونه حملات فعلی مانند باج افزار از طریق بهترین شیوه های محاسبه شده

البته پاسخی که دنبال می شود بر اساس تهدیدات شناسایی شده است. پس از آن، با استفاده از Cyber Command، مدیران شبکه را کاملاً دید خواهند داشت و به آنها اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز نظارت و بهبود یابند. سانگفور 100% دید را به شرکت ها ارائه می دهد و دید کاملی از هر اینچ زیرساخت ارائه می دهد تا سازمان شما بتواند درک بهتری از منبع تهدیدات (از طریق تجزیه و تحلیل تاثیر و Goldeneye)، ماهیت آنها، نقشه برداری آنها، و چگونگی و چرایی ما داشته باشد. پاسخ های خاصی را انتخاب کنید

فرماندهی سایبری همچنین پاسخی خودکار به تهدیدات ارائه می دهد و نیاز به روش های امنیتی پیچیده و ناکارآمد را از بین می برد.

برخی از تهدیدات/آسیب پذیری هایی که NDR شناسایی می کند چیست؟

تهدیدها یا آسیب‌پذیری‌هایی که توسط NDR قابل شناسایی هستند شامل موارد زیر می‌شوند، اما محدود به آن‌ها نیستند:

  • دارایی های مدیریت نشده
  • مهاجمان شناسایی نشده که قصد دارند به سرورها یا میزبان های دیگر گسترش یابند
  • حملات ناشی از VPN های به خطر افتاده: به ویژه در نتیجه رشد کار از راه دور ناشی از COVID-19، VPN ها برای دسترسی به منابع شرکت استفاده شده اند. بر اساس گزارش CEPro، 67 درصد از حملات سایبری کارکنان از راه دور را هدف قرار می دهند و 71 درصد از رهبران امنیتی دسترسی کامل و بینش کامل به شبکه های خانگی کارمندان از راه دور ندارند.

جمع بندی

انتظار برای تهدید امنیت داده‌های سازمانی شما قبل از اقدام پرهزینه است و نه تنها میلیون‌ها دلار بلکه آینده سازمان را نیز به خطر می‌اندازد. فرماندهی سایبری برای شناسایی چنین تهدیداتی قبل از وقوع ساخته شده است، زیرا ما درک می کنیم که پیشگیری بهتر از درمان است.

سوالات متداول

چگونه Cyber Command بهتر از راه حل های موجود امنیت سایبری است؟

Sangfor Cyber Command یک راه حل مدرن است که برای شناسایی و حل و فصل تهدیدات مدرن طراحی شده است. از طریق فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، فرماندهی سایبری ما می‌تواند فراتر از محدوده تهدیدات سایبری شناخته شده‌تر را تحلیل کند. NDR از طریق تجزیه و تحلیل شبکه استاندارد و پاسخ به رویداد، 1٪ از تهدیدهایی را که اکثر اقدامات امنیتی از دست می دهند، شناسایی می کند و بهترین راه حل برای شرکت هایی است که به دنبال راه حل مطمئن امنیت سایبری هستند.

آیا فرماندهی سایبری به تمام مسائل امنیت سایبری ما رسیدگی خواهد کرد؟

فرماندهی سایبری سانگفور با قابلیت‌های تهدید موجود برای بهبود دفاع کلی شما کار می‌کند. با ترکیب Cyber Command با Sangfor Endpoint Secure و Sangfor NGAF، Cyber Command قادر است تهدیدات را به طور موثرتر و به موقع شناسایی و حل کند.

چگونه NDR ناهنجاری ها را تشخیص می دهد؟

NDR از مدل سازی یا هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای تشخیص هر گونه ناهنجاری که ممکن است وجود داشته باشد استفاده می کند.

هزینه فرماندهی سایبری سانگفور چقدر است؟

با حفظ استاندارد بالای خود، فرماندهی سایبری ما مقرون به صرفه است و آن را برای شرکت های کوچک متوسط و همچنین سازمان های بزرگ مناسب می کند. Sangfor جستجوی تهدید را از طریق یکبار استفاده از فرمان سایبری ساده می‌کند، جایی که دیگر پلت‌فرم‌های حفاظت از داده‌ها تشخیص و پاسخ تهدید را با جبران نارسایی‌های خود از طریق چندین پلت‌فرم مختلف پیچیده می‌کنند و هزینه بیشتری را برای شرکت‌ها تحمیل می‌کنند و همچنان حفاظت کمتری را ارائه می‌کنند.

ترجمه:
پیشگامان تجارت امن ایرانیان

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.