اهرم ARCON | Enterprise Vault برای خودکارسازی فرآیند مدیریت رمز عبور

اهرم ARCON | Enterprise Vault برای خودکارسازی فرآیند مدیریت رمز عبور

امروزه، محیط های مدیریت هویت و دسترسی سازمانی به طور مداوم با تهدید سوء استفاده از رمز عبور روبرو هستند. حساب‌های سرویس برنامه‌ای که از اعتبارنامه‌های ممتاز برای اجرای وظایف خودکار زمان‌بندی‌شده استفاده می‌کنند، از این قاعده مستثنی نیستند.

در واقع، با تکثیر حساب‌های کاربردی سرویس در یک محیط فناوری اطلاعات ناهمگن، برنامه‌های کاربردی اساسی در هر محیط فناوری اطلاعات به طور مداوم با آسیب‌پذیری‌هایی در اطراف مدیریت رمز عبور مواجه می‌شوند.

اولاً، مدیرانی که مسئولیت مدیریت حساب‌های سرویس برنامه را بر عهده دارند، با حداکثر چالش مدیریت رمز عبور صدها برنامه کاربردی که وابستگی‌های متقابل دارند، روبرو هستند. اگر به صورت دستی انجام شود، کل فرآیند مدیریت رمز عبور می تواند زمان بر باشد.

علاوه بر این، رمزهای عبوری که مسئولیت مدیریت دسترسی مناسب در زمان مناسب را بر عهده دارند، همیشه در برابر خطاهای انسانی عمدی و غیرعمدی آسیب پذیر هستند. اگر کل مکانیسم تغییر رمزهای عبور حساب‌های سرویس برنامه کاربردی فاقد فرآیند مدیریت رمز عبور مناسب باشد، می‌تواند منجر به خرابی غیرمنتظره، حملات خودی و/یا کاهش بهره‌وری شود.

چه اتفاقی می‌افتد اگر این فرآیند مدیریت رمز عبور برای حساب‌های سرویس برنامه خودکار باشد؟ سازمان‌ها می‌توانند از مزایای زمان کمتر صرف شده توسط مدیران، راحتی، بهره‌وری و امنیت بهره ببرند زیرا همه حساب‌های خدمات با یکدیگر مرتبط هستند.

بهترین راه حل برای مدیریت رمزهای عبور برای حساب های سرویس برنامه

حساب های سرویس برنامه در هر محیط IT به مدیریت رمز عبور قوی برای انجام وظایف برنامه ریزی شده نیاز دارند. با کمک ARCON | راه حل Enterprise Vault (EV)، فرآیند مدیریت رمز عبور برای چندین برنامه از طریق یک ترمینال واحد خودکار می شود. با ردیابی جزئیات لازم سرورها و آدرس های IP، تغییر و چرخش رمزهای عبور را مدیریت می کند.

علاوه بر این، اگر نیازی برای به روز رسانی یا تغییر رمزهای عبور فایل های پیکربندی وجود دارد، تغییر رمز عبور از سیستمی به سیستم دیگر اصلاً ایده هوشمندانه ای نیست. ARCON Enterprise Vault’s App to App Password Management فقط با خودکار کردن فرآیند مدیریت رمز عبور می تواند در زمان با ارزش زیادی صرفه جویی کند.

مزایای تعلق گرفته چیست؟

ARCON | مدیریت رمز عبور برنامه Enterprise Vault یک مزیت یکباره نیست. در عوض، همچنان به شرکت‌ها کمک می‌کند تا از مزایای هزینه کم، مداخله دستی کمتر و فرصت‌های خرابی صفر بهره ببرند. اگر مزایای کلی را در نظر بگیریم، می توانیم موارد زیر را فهرست کنیم:

  • با ایجاد محدودیت های شدید دسترسی ممتاز، تهدیدات داخلی را به حداقل می رساند
  • برنامه های حساب کاربری خدمات به طور خودکار با چرخش و تصادفی سازی رمزهای عبور مدیریت و کنترل می شوند
  • محرمانه بودن و حرمت رمزهای عبور حساب سرویس را حفظ می کند
  • احتمال خرابی را کاهش می دهد
  • با از بین بردن خطر فرآیند تغییر رمز عبور دستی، بهره وری را افزایش می دهد
  • الزامات انطباق مقامات نظارتی جهانی و محلی را برآورده می کند که چرخش رمز عبور اجباری را درخواست می کنند

جمع بندی

حساب‌های سرویس یا حساب‌های دامنه ممتاز توسط برنامه‌های کاربردی حیاتی استفاده می‌شوند که با یکدیگر مرتبط هستند و با سیستم‌عامل‌هایشان برای اجرای وظایف زمان‌بندی شده تعامل دارند. در صورت وجود خطاهای انسانی به دلیل مداخله دستی در مدیریت رمزهای عبور، احتمال شکست های بی سابقه ای به وجود می آید. ARCON | برنامه Enterprise Vault’s App to App Password Management به سازمان‌ها کمک می‌کند تا کل فرآیند مدیریت رمز عبور را خودکار کرده و از دسترسی غیرعادی که منجر به هر حادثه فناوری اطلاعات می‌شود، جلوگیری کنند.

ترجمه:
پیشگامان تجارت امن ایرانیان

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.